Astăzi a avut loc ședința extraordinară a A.D.I. „Metropolitan Gaz” Neamț, la care au participat reprezentanții comunelor Bodești, Dobreni, Dragomirești, Gârcina, Girov, Războieni și Ștefan cel Mare, alături de președintele Consiliului Județean Neamț, Daniel-Vasilică Harpa.
În cadrul întâlnirii au fost analizate stadiul proiectului de extindere a rețelei de gaze naturale și etapele juridice, administrative și tehnice necesare pentru demararea lucrărilor. Obiectivul este ca lucrările să înceapă în această toamnă, în paralel în toate UAT-urile beneficiare, cu prioritate pentru instituțiile publice esențiale și pentru asigurarea utilităților necesare viitorului spital județean.
